Logo Miasto i Gmina Zawichost

Archiwum newsów, strona 6

Obrazek dla news_762

W Zawichoście rozpoczęła się dezynfekcja

10.04.2020

Drodzy Mieszkańcy!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem rozpoczęliśmy dezynfekcję miasta i gminy.
Prowadzone są precyzyjne opryski przystanków autobusowych, ławek, koszy ulicznych, placów zabaw oraz innych elementów architektury w miejscach publicznych.
Płyn jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt, roślin i środowiska.
Zapewniam Was, że szukam wszelkich rozwiązań, aby gmina Zawichost była dobrze przygotowana do walki z koronawirusem. Jednocześnie proszę, abyście pozostawali w domach.
Damy radę!!!

więcej

Obrazek dla news_760

Koronawirus. Gmina Zawichost rozdaje bezpłatne maseczki ochronne dla mieszkańców - echodnia.eu

14.04.2020

- Otrzymają Państwo jedną maseczkę na każdy dom lub mieszkanie - napisała Katarzyna Kondziołka, burmistrz Zawichostu, na portalu społecznościowym. - Prosimy pamiętać, aby przed użyciem maseczkę wyprać w temperaturze 60 stopni Celsjusza i następnie wprasować, zgodnie z załączoną poniżej instrukcją. Maseczki znajdziecie Państwo w swoich skrzynkach pocztowych lub na ogrodzeniach.

więcej

Obrazek dla news_759

APEL KOMENDANTA POWIATOWEGO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W SANDOMIERZU W ZWIĄZKU Z WYPALNIEM TRAW – „STOP POŻAROM TRAW”

10.04.2020

Od początku 2020 roku do dnia 8 kwietnia br. jednostki ochrony przeciwpożarowej uczestniczyły przy 445 zdarzeniach na terenie powiatu sandomierskiego, gdzie 243 wyjazdy to pożary traw i zarośli na nieużytkach, co stanowi ponad 54% wszystkich wyjazdów do działań ratowniczo – gaśniczych. Podczas tych pożarów spaleniu uległo ponad 98 ha pozostałości roślinnych i traw.  W działaniach gaśniczych podczas pożarów traw uczestniczyło 351 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i 1821 strażaków PSP i OSP. Najczęściej strażacy wyjeżdżali do pożarów nieużytków i traw do gmin Samborzec, Łoniów, Koprzywnica , Dwikozy, Obrazów, Klimontów, Zawichost oraz na teren miasta Sandomierz.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.