Logo Miasto i Gmina Zawichost

Archiwum newsów, strona 59

FERIADA 2017 - PODSUMOWANIE

23.02.2017

Tegoroczna FERIADA zapadnie w naszej pamięci, jako cudowne dwa tygodnie, w trakcie których dzieci i młodzież z terenu całej gminy aktywnie i twórczo spędzały zimowe popołudnia. Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników zajęć cieszyły się warsztaty plastyczno-techniczne: „Domowe zoo-mój przyjaciel kot i pies” (technika orgiami); „Ocean w słoiku”; „Świat pełen dźwięków- jak samemu stworzyć instrument”, a także „Fizyka dźwięku-poznaj świat” oraz „Spódniczki TUTU”.

więcej

Obrazek dla news_178

Konkurs pn. „W Świętokrzyskiem Ci się uda. Tu warto mieszkać!"

23.02.2017

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zaprasza uczniów gimnazjów do udziału w konkursie pn. „W Świętokrzyskiem Ci się uda. Tu warto mieszkać!". Jego celem jest pokazanie korzystnych zmian, jakie zaszły w świętokrzyskich miastach i gminach od początku istnienia województwa, czyli od 1 stycznia 1999r. Konkurs ma także odpowiedzieć na pytanie, jak zmieniło się życie młodych ludzi, ich najbliższe otoczenie, miejsce nauki i wypoczynku.

więcej

Obrazek dla news_176

SUKCESAMI ROZPOCZĘLI NOWY ROK

04.02.2017

Piękny sukces zanotowali na swoim koncie członkowie sekcji folklorystycznej. 22 stycznia 2017 wszystkie działające w MGOK zespoły śpiewacze: „Zawichost”, „Zielona Dolina” oraz „Linowianki” wzięły udział w Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, organizowanym od kilkunastu lat przez modliborzycki Gminny Ośrodek Kultury. Wystąpili obok niespełna dwudziestu wykonawców, solistów i zespołów ludowych, wykonujących tradycyjny repertuar kolęd i pastorałek.

więcej

Obrazek dla news_175
Obrazek dla news_167

WOŚP 2017 w Zawichoście

02.02.2017

Kolejne Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawsze są wyjątkowe. Wokół zawichojskiego sztabu zarejestrowanego w naszym ośrodku skupia się wtedy mnóstwo wspaniałych życzliwych osób, które gotowe są na szelką pomoc organizacyjną – bezinteresowną – płynącą prosto z serca. Nie inaczej było również w tym roku. Udało nam się dokonać całościowych rozliczeń finału, czekamy teraz na potwierdzenia banku oraz Sztabu Centralnego. Oczekując na ostateczne informacje pragniemy przekazać Wam wreszcie garść informacji oraz podziękowań.

więcej

Obrazek dla news_169

• Apel do hodowców drobiu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii.

19.01.2017

UWAGA

W nawiązaniu do pisma z dnia 18.01.2017 Powiatowego Lekarza Weterynarii
w Sandomierzu, zamieszczamy :

  • Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. z 2016 r., poz. 209)
  • Apel do hodowców drobiu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii.
  • Wzór zgłoszenia miejsc utrzymywania drobiu i/lub innych ptaków.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.