Logo Miasto i Gmina Zawichost

Archiwum newsów, strona 45

Obrazek dla news_328

42. BUSKIE SPOTKANIA Z FOLKLOREM

24.05.2018

Maj był dla naszych zespołów śpiewaczych niezwykle pracowity. Najpierw, 5 maja w Opatowie zespoły „Zawichost” i „Linowiacy”, przygotowane przez instruktora Marię Skorupę, brały udział w eliminacjach do Buskich Spotkań z Folklorem.
W przesłuchaniach wzięło udział 42 podmioty artystyczne: zespoły śpiewacze, teatry muzyczne, kapele i soliści instrumentaliści.
Do kolejnego etapu tego prestiżowego konkursu przeszło 14 reprezentacji z naszego regionu, w tym artyści z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście- zespół „Linowiacy”.

więcej

Obrazek dla news_318

Projekcja filmu „Ostatnia rodzina” i spotkanie z Andrzejem Sewerynem

25.04.2018

Polska Światłoczuła od sześciu lat trafia z dobrymi polskimi filmami do miejscowości, w których brakuje kina. Na zaproszenie Doroty Kędzierzawskiej i Arthura Reinharta – inicjatorów projektu odpowiedział aktor Andrzej Seweryn, który będzie gościem kolejnej filmowej podróży. Weźmie on udział w spotkaniach z widzami po projekcji obsypanego nagrodami filmu o życiu rodziny Beksińskich „Ostatnia rodzina”.

W Zawichoście bezpłatny pokaz i spotkanie z twórcą odbędzie się w środę 2 maja o godz. 18:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI NA WYDARZENIE DO ODBIORU W BIURZE MGOK OD 20 KWIETNIA. ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ REZERWACJI TELEFONICZNEJ (15-8364-164)

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.