Logo Miasto i Gmina Zawichost

Archiwum newsów, strona 43

Obrazek dla news_347
Obrazek dla news_344

Odbiór drogi w Chrapanowie

31.07.2018

W dniu 10 lipca 2018r.  w obecności  Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek  oraz  Burmistrza Andrzeja Wzorka , odbył się  odbiór drogi gminnej w miejscowości Chrapanów (dz. nr 285) o długości 214,5 m.

Całkowity koszt zadania wyniósł 107 838,45zł, z czego 76 000 zł Gmina pozyskała z rezerwy celowej budżetu państwa na dofinansowanie zadań związanych z zabezpieczeniem dna wąwozów lessowych.

Wykonawcą prac była firma DROMAR z Ostrowca Świętokrzyskiego.

więcej

Obrazek dla news_340

Z Tarnopola do Zawichostu.

04.07.2018

Miłym rezultatem styczniowego koncertu zespołu Zbrucz z Ukrainy, który zaprezentował się uczniom naszej szkoły, było nawiązanie kontaktu z Zespołem Oświatowo – Wychowawczym nr 2 w Tarnopolu. Uczniowie naszych szkół za pośrednictwem członków zespołu Zbrucz przekazali zebrane przez nich artykuły szkolne dla dzieci potrzebujących wsparcia. Panie B. Pakos i M. Garbacz nawiązały kontakt mailowy z dyrekcją szkoły w Tarnopolu.      

Na odpowiedź nie czekaliśmy długo. W kolejnym e-mailu otrzymaliśmy propozycję wymiany między naszymi szkołami. W ten sposób 14-15 czerwca br. gościliśmy ośmioro uczniów  z Tarnopola wraz z opiekunami.

więcej

Obrazek dla news_339

DLA EWY - „BĄDŹ DOBRY I SZLACHETNY, BĄDŹ DO POMOCY GOTOWY”

03.07.2018

Ważne w życiu każdego z nas są: zdrowie, siła, wiara i nadzieja. Bywa, że w jednej chwili los zmienia nasze plany i oczekiwania. Umiejmy więc dostrzec wokół nas tych, którym nasza gotowość do niesienia pomocy okaże się potrzebna.

Właśnie mija rok, kiedy nasza koleżanka Ewa Stępień znalazła się w takiej sytuacji.

Kolejny raz grono życzliwych jej osób przeprowadziło akcję, która choć w drobnej części ułatwi jej zmaganie się z chorobą.

Podczas imprezy „Wianki 2018” zorganizowaliśmy kiermasz ciast i słodyczy. Dochód ze sprzedaży przeznaczyliśmy na rehabilitację naszej koleżanki.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.