Logo Miasto i Gmina Zawichost

Archiwum newsów, strona 4

Obrazek dla news_783

,,Szansa” dla Zawichostu www.4miasta.pl

14.05.2020

,, Zawichost nie miał dotąd szczęścia do gospodarzy miasta…” – powtarzali przez całe lata mieszkańcy tego uroczego, ale wciąż stojącego w głębokim cieniu pobliskiego Sandomierza i czekającego na swoje 5 minut, nadwiślańskiego miasteczka. Mało było do tej pory konkretnych działań, dających mieszkańcom prawdziwą satysfakcję, mało było pieniędzy na ożywienie i wyeksponowanie tego, co w Zawichoście najciekawsze. Mało było pomysłów na promocję i zainteresowanie turystów obiektami, których przecież miasto absolutnie nie może się wstydzić – trzy zabytkowe świątynie, figury przydrożne oraz obiekty związane z prowadzonymi tutaj od 1813 roku pomiarami poziomu wody w Wiśle, to bezsprzecznie miejsca godne bliższego poznania.

więcej

Obrazek dla news_780

W Zawichoście posprzątali cmentarz choleryczny i bunkier. Burmistrz i Stowarzyszenia „Szansa” chcą je wyeksponować - www.echodnia.eu - 12.05.2020

12.05.2020

Kilkuosobowa grupa poszukiwawcza ze Stowarzyszenia „SZANSA” z Annopola wraz z Panią Burmistrz Zawichostu  Katarzyną Kondziołką  spędziła sobotnie przedpołudnie inaczej niż zwykle. Zamiast udziału w poszukiwaniach zabytków, na niewielkim wzniesieniu, obok drogi biegnącej do Sandomierza, uporządkowano tereny w Zawichoście.

więcej

Obrazek dla news_778

Ślady śmiertelnej epidemii w Zawichoście - Radio Kielce 12.05.2020

12.05.2020

Metalowy krzyż postawiony po II wojnie światowej przypomina o tragicznej epidemii, która nawiedziła Zawichost w XVII wieku. W 1666 roku cholera zdziesiątkowała miasto. Przeżyło zaledwie 20 procent mieszkańców.

O tamtych wydarzeniach postanowiło przypomnieć jedno z miejscowych stowarzyszeń. Członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Annopol "Szansa" rozpoczęli wraz Panią Burmistrz Katarzyną Kondziołką sprzątanie tzw. cmentarza cholerycznego.

więcej

Obrazek dla news_776

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Annopol "Szansa"

11.05.2020

Sobotnie przedpołudnie członkowie grupy eksploracyjnej ze Stowarzyszenia „SZANSA” spędzili inaczej niż zwykle. Zamiast udziału w poszukiwaniach zabytków, na niewielkim wzniesieniu, obok drogi biegnącej do Sandomierza, rozpoczęli prace porządkowe w Zawichoście. W pocie czoła poszukiwacze usuwali uschnięte krzewy oraz zbędną roślinność, zbierali porzucone śmieci. Oprócz eksploratorów udział w pracach wzięła również Burmistrz Zawichostu Pani Katarzyna Kondziołka. Prace porządkowe odbywały się w miejscu, gdzie znajduje się XVII-wieczny Cmentarz Choleryczny oraz zbudowany przez armię austriacką w 1916 r. bunkier.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.