Logo Miasto i Gmina Zawichost

Archiwum newsów, strona 28

Obrazek dla news_521

PODZIĘKOWANIE

31.05.2019

W imieniu Mieszkańców Miasta i Gminy Zawichost oraz swoim własnym serdecznie dziękuję Pani Wojewodzie Świętokrzyskiej Agacie Wojtyszek za koordynację akcji zabezpieczania naszej gminy oraz wsparcie w czasie zagrożenia powodziowego. Dziękuję także Panu Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej Piotrowi Krytusie, Strażakom z PSP, Panu płk Arturowi Barańskiemu, dowódcy 10. Świętokrzyskiej Brygady WOT, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, druhom strażakom z OSP w Zawichoście, Dziurowie i OSP z powiatu sandomierskiego za wspólną, skoordynowaną akcję przeciwpowodziową. Dzięki Waszej pracy, trwającej nieprzerwanie od czwartku do poniedziałku, dzień i noc, w zmieniających się warunkach pogodowych mogliśmy bez obaw oczekiwać na falę kulminacyjną na Wiśle. Jeszcze raz bardzo dziękuję i wyrażam uznanie dla profesjonalizmu i zaangażowania.

więcej

Obrazek dla news_519

"Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku"

29.05.2019

Świętokrzyska Izba Rolnicza w Kielcach, wzorem lat ubiegłych, organizuje XXI edycję konkursu "Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku" . Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej zadbanych, estetycznych i bezpiecznych gospodarstw rolnych.

Rolników zainteresowanych uczestnictwem w konkursie prosimy o wypełnienie deklaracji zgłoszenia udziału w konkursie (do pobrania w pok.17) i złożenia jej do dnia 10 czerwca 2019r. w Urzędzie Miasta i Gminy Zawichost, pok. nr 17.

więcej

Obrazek dla news_513

ŻOŁNIERZE 10. ŚWIĘTOKRZYSKIEJ BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ WSPIERAJĄ ŚWIĘTOKRZYSKIE SŁUŻBY

24.05.2019

Świętokrzyscy Terytorialsi wspierają działania strażaków w gminie Zawichost powiat Sandomierski . Od wczesnych godzin porannych  50 żołnierzy 101 batalionu lekkiej piechoty pomaga w umacnianiu wałów na Wiśle. Kolejnych 50 przemieszcza się do Sandomierza.

Na wniosek wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtaszek skierowany do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczęła działania mające na celu wsparcie miejscowych służb w likwidacji skutków klęski żywiołowej.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.