Logo Miasto i Gmina Zawichost

Archiwum newsów, strona 21

Obrazek dla news_588

Znakomita zabawa na dożynkach w Zawichoście www.tyna.info.pl

20.08.2019

Mnóstwo mieszkańców gminy bawiło się w niedzielę na dożynkach w Zawichoście. Tegoroczne święto plonów w tym mieście miało nowe akcenty.

Dożynki rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele pod wezwaniem św.  Jana Chrzciciela,  skąd później wyruszył barwny korowód. Prowadzili go druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Szli w nim również członkowie utworzonej niedawno Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

więcej

Obrazek dla news_587

Święto Plonów w Zawichoście. Sołectwa zaprezentowały przepiękne wieńce dożynkowe - echodnia.eu

20.08.2019

Tradycyjne święto plonów rozpoczęło się mszą dziękczynną w kościele pw. świętego Jana Chrzciciela w Zawichoście.

Po nabożeństwie na Małym Rynku w Zawichoście, o godzinie 16 nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy - prezentacja starostów, prezentacja i ośpiewanie wieńców.

Uczestników dożynek w imieniu lokalnych władz powitała między innymi burmistrz Katarzyna Kondziołka, która podziękowała rolnikom za całoroczną, ciężką pracę i plony. Świętującym rolnikom i mieszkańcom gminy Zawichost towarzyszył także starosta Marcin Piwnik i Tomasz Huk, przewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego.

W tym roku tytuł gospodarzy dożynek w Zawichoście piastowali Katarzyna Cieszkowska i Krzysztof Mizera.

więcej

Obrazek dla news_586

Nabór wniosków numer 2/2019 na Przedsięwzięcie 1.1.1 „Podejmowanie działalności gospodarczej

19.08.2019

Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej realizująca na obszarze gmin Dwikozy, Klimontów, Koprzywnica, Lipnik, Łoniów, Obrazów, Samborzec, Wilczyce, Zawichost Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) ogłasza nabór wniosków numer 2/2019 na Przedsięwzięcie 1.1.1 „Podejmowanie działalności gospodarczej”  w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.