Logo Miasto i Gmina Zawichost

Archiwum newsów, strona 11

Obrazek dla news_696

Szkolne Koło Wolontariatu z wizytą w Przytulisku w Zawichoście

11.02.2020

30. stycznia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami: Anną Stępień i Dorotą Gozdek wybrali się do Przytuliska w Zawichoście.

Podczas rozmowy z panem Maciejem Romańskim, dowiedzieliśmy się o specyfice pracy ze zwierzętami. Pan Maciej opowiedział nam historię Przytuliska oraz psów, którymi na co dzień on, pani Maria oraz młodzi pomocnicy  się zajmują. Mieliśmy też okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna opieka nad zwierzakami. Psy bardzo żywiołowo reagowały na naszą obecność, czekając na chwilę zainteresowania z naszej strony.

więcej

Obrazek dla news_694

Piotr Polk i Piotr Szwedes wystąpili na deskach naszej sceny!

03.02.2020

W miniona sobotę 1 lutego 2020r. sala widowiskowa MGOK wypełniła się po brzegi, a to za sprawą wyjątkowych gości. Piotr Polk i Piotr Szwedes w spektaklu „Pół na pół” zawitali do naszej placówki , dostarczając widzom ogromną dawkę czarnego humoru i zwrotów akcji. Kilkuminutowa owacja na stojąco potwierdza, że spektakl wywarł na widowni ogromne wrażenie. Jest nam z tego powodu bardzo milo i mamy nadzieję, że przygoda z teatrem w naszym domu kultury dopiero się rozpoczęła. Aktorom na scenie kwiatami podziękowały burmistrz Zawichostu – Katarzyna Kondziołka i dyrektor MGOK – Patrycja Sus-Lutyńska

więcej

Obrazek dla news_691

W urzędzie miasta w Zawichoście powstanie dom pomocy dla seniorów- Radio Kielce 27.01.2020

30.01.2020

W Zawichoście powstanie dzienny dom pomocy dla seniorów, którzy sami nie są w stanie poradzić sobie w życiu codziennym. Podopieczni tej placówki będą dowożeni i odwożeni do domu.

Na miejscu pracować będą: lekarz, pielęgniarka, rehabilitant oraz opiekunowie, którzy zadbają też o to, aby seniorzy spędzali czas w sposób atrakcyjny - powiedziała burmistrz Zawichostu Katarzyna Kondziołka.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.