Logo Miasto i Gmina Zawichost

News

News zdjęcie id 249

Otwarcie nowego placu zabaw w Dąbiu

03.11.2017

W dniu 22 października  odbyło się otwarcie nowego placu zabaw w miejscowości Dąbie.

Powstanie placu było możliwe dzięki inicjatywie Stowarzyszenia „Wspólne Dąbie” oraz pomocy ze strony Gminy Zawichost.

Stowarzyszenie uzyskało dofinasowanie projektu „Stworzenie miejsca rekreacji, aktywizacji i integracji społeczno – kulturalnej dla społeczności wsi Dąbie poprzez budowę placu zabaw z altaną” w ramach  poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania  „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,  w konkursie ogłoszonym przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Sandomierskiej.

Wartość projektu to kwota  ponad 64 tys. zł. W ramach projektu zakupiono i zamontowano zabawki dla dzieci , altanę oraz ogrodzono plac.

Gmina użyczyła Stowarzyszeniu działkę o pow. 0,18 ha, wykonała dokumentację projektową oraz udzieliła pomocy technicznej w przygotowaniu placu.

Gratulujemy Zarządowi Stowarzyszenia „Wspólne Dąbie” zaangażowania   i  pomyślnego przeprowadzenia całej inwestycji,  a  wszystkim dzieciom i rodzicom korzystającym z nowego miejsca wypoczynku życzymy wielu  wrażeń i bezpiecznej zabawy.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.