Logo Miasto i Gmina Zawichost

News

News zdjęcie id 205

WSTĘGĄ WISŁY PRZEPASANA….

02.06.2017

26 maja 2017r., w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu została rozstrzygnięta V edycja konkursu „SANDOMIERSZCZYZNA – MOJA MAŁA OJCZYZNA”. Ponieważ rok 2017 jest Rokiem Wisły, temat tegorocznej edycji brzmiał: „WSTĘGĄ WISŁY PRZEPASANA”.

Konkurs spotkał się z wielkim zainteresowaniem nauczycieli, dzieci, młodzieży powiatu sandomierskiego. Również i z zawichojskich szkół, bo zarówno dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zawichoście i z ZSO też wzięły udział w tym przedsięwzięciu, które było także swoistą lekcją patriotyzmu.

Nadesłane prace były wielkim wyzwaniem dla jury konkursu, ponieważ reprezentowały wysoki poziom wykonania, różnorodność technik plastycznych oraz wielką staranność w doborze detali. Każda z prac na swój sposób uwidaczniała piękno Ziemi Sandomierskiej i rzeki Wisły.

Konkurs podzielono na dwie kategorie: plastyczną i fotograficzną. W tym roku, triumfowali uczniowie ze szkół w Zawichoście.

Za najpiękniejszą pracę plastyczną w kategorii szkół podstawowych, uznano pracę wykonaną przez uczennicę kl. VI Szkoły Podstawowej w Zawichoście Oliwię Kozieł, która otrzymała I miejsce w swojej grupie wiekowej. Zaś w kategorii fotograficznej II miejsce zajęła Martyna Bartos z kl. VI SP w Zawichoście. Szkołę Podstawową reprezentowała liczna grupa uczniów, prócz wyżej wymienionych uczennic, w konkursie udział wzięły: Natalia Anders, Andżelika Sobieszkoda, Oliwia Smagieł, która zajęła miejsce III. Opiekunem uczniów ze SP była Pani Iwona Obarska.

Również nasi gimnazjaliście nie zostali w tyle, bowiem I miejsce w kategorii plastycznej z grupy wiekowej gimnazjalnej, otrzymał uczeń Gimnazjum w Zawichoście Michał Rębiś. Również uczennica naszego gimnazjum Ewelina  Jabłońska otrzymała wyróżnienie za swoja pracę.  W kategorii fotograficznej, w grupie gimnazjów nie mieliśmy zwycięzców, ale reprezentowała nas silna grupa w osobach: Piotr Nowak, Maciej Kula, Kacper Dąbrowski, Martyna Barszcz, Karolina Musiał. Opiekunem gimnazjalistów była Pani Monika Majewska-Bartos.

Również  Gmina Zawichost miała swój  wkład  w organizację tego przedsięwzięcia, za co otrzymaliśmy podziękowania od organizatorów.

Tekst :Monika Majewska - Bartos

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.