Zaproszenie do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości

Szanowni Państwo,

Pamiętamy o Wolności!

    Za niespełna dwa tygodnie odbędą się uroczyste obchody święta odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tradycyjnie hołd poległym w walce o kraj oddadzą mieszkańcy ziemi zawichojskiej, przedstawiciele instytucji, działaczy społecznych, władz miasta i gminy Zawichost. W przygotowania do kolejnej – 104. rocznicy włączyli się: ksiądz – Piotr Szpyt – proboszcz parafii WNMP, wychowankowie oraz kadra Zespołu Szkoły i Przedszkoli w Zawichoście, seniorzy i pracownicy Dziennego Domu Pobytu w Zawichoście, jednostki gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz podopieczni i pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Zawichoście. 

   Już po raz kolejny są z nami również działacze stowarzyszenia Moto Sandomierz, którzy uświetniają uroczystość niecodzienną motocyklową paradą. Dzięki otwartości Fundacji „SANDOMIERKA” do naszego przyczółku promowego w godzinach dopołudniowych dotrze REJS NIEPODLEGŁOŚCI, będący pięknym gestem ludzi Wisły w kierunku uczczenia wolności, którą doceniamy od ponad stu lat. Powitajmy ich wspólnie!

   Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym i zapraszamy do wspólnego świętowania.  Informujemy, że tradycyjnie – delegacje, które chcą złożyć kwiaty lub znicze na Rynku Małym, tuż po uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, proszone są o zgłoszenie takiej informacji do biura MGOK w Zawichoście. Zachęcamy Państwa do przejrzenia materiałów informacyjno-promocyjnych związanym z wydarzeniem patriotycznym.

Organizatorzy

PROGRAM:
Wydarzenia towarzyszące
7 listopada 2022 r. (poniedziałek)
godz. 10.00 – DZIENNY DOM POBYTU W ZAWICHOŚCIE – „Dla Ciebie Polsko – łączymy pokolenia dla Niepodległej”- okolicznościowe spotkanie: młodzież Szkolnego Koła Wolontariatu – seniorzy Dziennego Domu Pobytu w Zawichoście.
10 listopada 2022 r. (czwartek)
godz. 11.00 – STRAŻNICA OSP W ZAWICHOŚCIE – „Zaśpiewajmy dla Niepodległej” – program słowno-muzyczny w wykonaniu podopiecznych Zespołu Szkoły i Przedszkoli w Zawichoście – wydarzenie dla uczniów.

11 listopada 2022 r. (piątek)
godz. 11.30 – przyczółek promowy – przywitanie uczestników REJSU NIEPODLEGŁOŚCI Sandomierz-Zawichost płynących łodzią flisacką dubas „Sandomierka” .
godz. 12.00 – KOŚCIÓŁ PW. JANA CHRZCICIELA W ZAWICHOŚCIE

-Msza Święta z udziałem władz samorządowych
 – Parada Niepodległości z udziałem Stowarzyszenia MotoSandomierz – przejazd ulicami miasta
– Złożenie kwiatów pod pomnikiem Bitwy Zawichojskiej na Rynku Małym w Zawichoście.
STRAŻNICA OSP W ZAWICHOŚCIE
– Zaśpiewajmy dla Niepodległej” – program słowno-muzyczny w wykonaniu podopiecznych
Zespołu Szkoły i Przedszkoli w Zawichoście
– „Ojczyźnie …” prezentacja podopiecznych sekcji wokalnej oraz tanecznej
Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście.