Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Zawichoście

47698040019067 n

   Po blisko 20 latach przerwy, ponownie w Zawichoście na miejskim stadionie, w sobotę 4 czerwca, odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych, ze sportowym zacięciem wzięli udział w pożarniczych potyczkach. Do zawodów przystąpiło 11 drużyn, w tym 1 Kobieca Drużyna Pożarnicza i 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła Drużyna OSP w Dziurowie. Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych najlepsza okazała się drużyna MDP z Linowa.

   Na uczestników wydarzenia czekały również inne atrakcje związane z Międzynarodowym Dniem Dziecka. Dzieci mogły skorzystać ze strażackich dmuchanych urządzeń, odbyły się także pokazy sprzętu policyjnego przygotowane przez Komisariat Policji w Dwikozach, maszyn strażackich połączony z prezentacją sprzętu OSP i PSP. Słodkości i świeże soki przygotowały koła gospodyń: KGiGW Czyżów Plebański, KGW Czyżów Szlachecki, KGW „Wygodzianki” oraz KGW „Sami Swoi” w Podszynie.

Organizatorami wydarzenia byli: Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP, Miasto i Gmina Zawichost, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście. 

fot. Agata Osika-Kucharska