W Zawichoście oficjalnie został otwarty Dzienny Dom Pomocy

   Dzienny Dom Pomocy w Zawichoście został oficjalnie otwarty. Symboliczne przecięcie wstęgi odbyło się w poniedziałek 28 czerwca br. Dzienny Dom Pomocy powstał w ramach realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.

   W uroczystości wzięli udział: Anna Krupka Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Anna Paluch Zastępca Dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu, Marek Grzyb Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zawichost, Marta Kumięga Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawichoście, radni miejscy oraz mieszkańcy. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Piotr Szpyt Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zawichoście. 

   Dzienny Dom Pomocy, to miejsce które powstało specjalnie z myślą o najstarszych mieszkańcach gminy. Znakomicie wyposażone w sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt do aktywności ruchowej oraz niezbędne pomocne do działań plastycznych, czy rękodzielniczych, będzie miejscem nie tylko wypoczynku, ale również i rozwoju zawichojskich seniorów. Mieszczący się na parterze Urzędu Miasta i Gminy obiekt przeznaczony jest dla piętnaściorga seniorów, którzy będą mogli przebywać w placówce od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu. Seniorzy będą mogli skorzystać z porad i pomocy lekarskich, prawnych, psychologicznych, pielęgniarskich. 

   Całkowity koszt inwestycji wyniósł 168 893,02 zł, w tym 113 893,02 zł, to środki finansowe pozyskane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, natomiast wkład własny Gminy Zawichost wyniósł 55 000,00 zł.