Wielbłąd w sieci – krokodyl w Wiśle. Ocalanie od zapomnienia

20200806 110456

   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zawichost otrzymała dofinansowanie projektu w ramach programu „Kultura w sieci”, którego dysponentem jest Narodowe Centrum Kultury, a instytucją nadzorującą Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kwota realizacji projektu pod nazwą „Wielbłąd w sieci – krokodyl w Wiśle, to 11 000 zł. Jego celem ma być próba ocalenia od zapomnienia za pomocą nowoczesnych technik – w sieci na platformie YouTube – legend, sensacji historycznych, literackich, obyczajowych związanych z ziemią zawichojską.     

   W tym trudnym czasie pandemii chcielibyśmy wraz z autorem tychże legend Panem Zbigniewem Fronczkiem zainteresować najmłodszych, a starszym przypomnieć barwną przeszłość miasta i okolicy. Mamy nadzieję, że projekt przyczyni się do podniesienia poziomu wiedzy historycznej i literackiej, a także będzie promocją historii i folkloru naszej małej ojczyzny. Legendy, sensacje, anegdoty historyczne związane z naszym regionem prezentować będą przedstawiciele lokalnej społeczności: burmistrz Katarzyna Kondziołka, radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, nauczyciele, prezes OSP.

   Zadanie adresowane jest przede wszystkim do mieszkańców miasta i gminy Zawichost, ale dzięki pośrednictwu Internetu, także do wszystkich tych, którzy interesują się polską historią, folklorem poszczególnych regionów Polski oraz rolą Wisły w polskich dziejach.

   Projekt realizowany będzie w okresie od 10.06.2020 do 30.10.2020.

Tekst i foto: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zawichost

Screenshot 1