Gmina Zawichost z rządową promesą

1
1

W Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie „Krzemionki” w Sudole nieopodal Ostrowca Świętokrzyskiego, premier Mateusz Morawiecki, oficjalnie w czwartek 9 lipca br., wręczył przedstawicielom z czterech powiatów województwa świętokrzyskiego promesy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

   Osobiście z rąk szefa rządu promesę dla gminy Zawichost, w wysokości 500.000 zł, odebrała Katarzyna Kondziołka burmistrz Zawichostu.

   Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, to środki przeznaczone na  dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich).  W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów.

   – To fundusz, który ma rozkręcić inwestycje i wesprzeć przedsiębiorców, samorządowców, rząd i pracowników. Wesprzeć naszą gospodarkę. Wy wiecie najlepiej jak spożytkować te pieniądze – powiedział premier.

   Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in.  remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi, a także inne niezbędne lokalnie działania.