Wspaniały Orszak Trzech Króli w Czyżowie Szlacheckim w gminie Zawichost- www.echodnia.eu 06.01.2020

qwqweqtw
qwqweqtw

Wielu mieszkańców gminy Zawichost towarzyszyło Orszakowi Trzech Króli, który już po raz drugi przeszedł ulicami Czyżowa Szlacheckiego.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Czyżowie Szlacheckim, następnie barwny orszak wyruszył ulicami Czyżowa do Klubu Seniora. Uczniowie V klasy Szkoły Podstawowej w Czyżowie Szlacheckim przedstawili jasełka. Po jasełkach przyszedł czas na wspólne kolędowanie i poczęstunek oraz rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą gwiazdę.

Jak w całej diecezji sandomierskiej podczas orszaku prowadzona był zbiórka pieniędzy dla szkoły podstawowej w Aleppo w Syrii, zniszczonej wskutek działań wojennych.

– „Serdecznie dziękuję organizatorom i wszystkim przybyłym mieszkańcom i gościom za udział w tym pięknym wydarzeniu” – napisała na portalu społecznościowym burmistrz Zawichostu Katarzyna Kondziołka.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli: proboszcz parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Czyżowie Szlacheckim, parafialny oddział „Caritas” oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Czyżowie Szlacheckim.

Fotorelacja zapraszamy>>>