MUZYCZNY DZIEŃ KOBIET W ZAWICHOŚCIE

New Project 10 1
New Project 10 1

Muzyczny Dzień Kobiet w Zawichoście

Napoleon Bonaparte twierdził, że: „Bóg także jest autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta”. 
I właśnie poetycki, liryczny, a jednocześnie ujmujący był koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w wykonaniu Katarzyny Góras oraz akompaniującego na pianinie Rafała Czarnackiego.

7. marca 2019 r. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście celebrowaliśmy symboliczny dzień, w którym uwydatniona i doceniana jest rola kobiet w życiu społecznym, zawodowym i rodzinnym.


I to właśnie Panie były tego wieczoru w centrum. Wydarzenie otworzyła Pani Patrycja Sus-Lutyńska- dyrektor MGOK. Przybyłych gości, z Panią Agatą Wojtyszek –Wojewodą Świętokrzyskim na czele, przywitała Pani Katarzyna Kondziołka – Burmistrz Zawichostu oraz Pani Edyta Rębiś – Przewodnicząca Rady Miejskiej Zawichost. Głosem czarowała nasza krajanka, niezwykle utalentowana wokalistka o anielskim głosie i takiej samej duszy- Katarzyna Góras.

Po koncercie głos zabrała Pani Agata Wojtyszek- Wojewoda Świętokrzyski.
Najlepsze życzenia wszystkim Paniom złożyli również Panowie: Waldemar Maruszczak – Radny Powiatu Sandomierskiego oraz Tomasz Siwek – zastępca Burmistrza Zawichostu, którzy dodatkowo wręczyli Paniom tulipany oraz zaprosili wszystkich
na lampkę szampana oraz tort.


Paniom obecnym na koncercie, ale także tym, które być nie mogły, a są częścią naszej MGOK-owej codzienności życzymy wytrwałości, pogody ducha oraz powodzenia na każdej płaszczyźnie życia.

Tekst: Karolina Tomaszewska

Foto: Karolina Tomaszewska, Marcel Rosiński