Logo Miasto i Gmina Zawichost

Archiwum newsów, strona 9

Obrazek dla news_593

„Wygoda dla każdego”

27.08.2019

W 2019 r. Kółko Rolnicze w Wygodzie zrealizowało projekt pt.: „Wygoda dla każdego” który został sfinansowany ze środków Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego w ramach II edycji programu grantowego „Moja Mała Ojczyzna". Z otrzymanego grantu o wartości 19.900,00 zł wykonano plac zabaw dla dzieci, który składa się m. in. z dwóch bujaków, huśtawki podwójnej, huśtawki ważki, zestawu zabawowego. W pobliżu placu zabaw zamontowano tablicę promocyjną, która informuje skąd środki na plac zabaw zostały pozyskane.

więcej

Obrazek dla news_588

Znakomita zabawa na dożynkach w Zawichoście www.tyna.info.pl

20.08.2019

Mnóstwo mieszkańców gminy bawiło się w niedzielę na dożynkach w Zawichoście. Tegoroczne święto plonów w tym mieście miało nowe akcenty.

Dożynki rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele pod wezwaniem św.  Jana Chrzciciela,  skąd później wyruszył barwny korowód. Prowadzili go druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Szli w nim również członkowie utworzonej niedawno Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

więcej

Obrazek dla news_587

Święto Plonów w Zawichoście. Sołectwa zaprezentowały przepiękne wieńce dożynkowe - echodnia.eu

20.08.2019

Tradycyjne święto plonów rozpoczęło się mszą dziękczynną w kościele pw. świętego Jana Chrzciciela w Zawichoście.

Po nabożeństwie na Małym Rynku w Zawichoście, o godzinie 16 nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy - prezentacja starostów, prezentacja i ośpiewanie wieńców.

Uczestników dożynek w imieniu lokalnych władz powitała między innymi burmistrz Katarzyna Kondziołka, która podziękowała rolnikom za całoroczną, ciężką pracę i plony. Świętującym rolnikom i mieszkańcom gminy Zawichost towarzyszył także starosta Marcin Piwnik i Tomasz Huk, przewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego.

W tym roku tytuł gospodarzy dożynek w Zawichoście piastowali Katarzyna Cieszkowska i Krzysztof Mizera.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.