Logo Miasto i Gmina Zawichost

Archiwum newsów, strona 3

Obrazek dla news_652

Czyszczone kominy to mniejszy smog

09.12.2019

Komunikat Prezesa Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną „Czyszczone kominy to mniejszy smog”.

Celem kampanii społecznej „Czyszczone kominy to mniejszy smog” jest eliminacja niebezpieczeństw związanych ze smogiem, zaczadzeniami i pożarami, których główną przyczyną są źle eksploatowane lub zaniedbane przewody kominowe i urządzenia grzewcze na paliwo stałe, ciekłe, gazowe.

więcej

Obrazek dla news_647

Katarzyna Kondziołka, burmistrz Zawichostu Samorządowcem Roku 2019 w powiecie sandomierskim. Oto jej recepta na sukces - echodnia.eu

27.11.2019

Zakończyła się tegoroczna akcja Mała Ojczyzna - duża sprawa. Ocenialiśmy samorządowców po pierwszym roku pracy w kadencji 2018-2023, wybieraliśmy też najlepszych członków zarządu powiatów. Uwaga ! Koniec głosowania nastąpił w poniedziałek 25 listopada o godzinie 23. W powiecie sandomierskim tytuł najlepszego włodarza otrzymała Katarzyna Kondziołka, burmistrz Zawichostu.

więcej

Obrazek dla news_645

INFORMACJA

25.11.2019

INFORMACJA

dla osób zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na instalacje OZE

Burmistrz Zawichostu informuje, że został ogłoszony uzupełniający nabór osób zainteresowanych dofinansowaniem zakupu i  montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii w ramach prowadzonego przez Gminę Zawichost projektu pn. Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Łoniów i Zawichost.

Osoby zainteresowane podpisaniem umowy w ramach w/w projektu  prosimy   o zgłaszanie się do tutejszego Urzędu Miasta i Gminy Zawichost,   ul. Żeromskiego 50, 27-630 Zawichost, II piętro, pok. nr 19   w godzinach od 7:00 do 15:00

w nieprzekraczalnym terminie do 29 listopada 2019 r.

więcej

Obrazek dla news_644

Flis Niepodległości Sandomierz – Zawichost – Sandomierz

22.11.2019

Jedenastego listopada 2019 roku, ze Starego Portu w Sandomierzu ,o godzinie 8.00 wyruszył Flis Niepodległości. Rzeka Wisła pomiędzy Sandomierzem a Zawichostem to ostatni dziewiętnastokilometrowy odcinek dawnej granicy pomiędzy zaborem Austriackim i Królestwem Kongresowym.

Celem wyprawy do Zawichostu i z powrotem było uczczenie bohaterów, którzy, przy pomocy swych łodzi, w czasach zaborów przemycali przez „wodną granicę” rozmaite dokumenty powstańcze a nawet uciekinierów przed carskimi represjami.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.