Logo Miasto i Gmina Zawichost

Archiwum newsów, strona 29

Obrazek dla news_336

Informacja o pomocy ze środków krajowych dla producentów rolnych poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w tym suszy

21.06.2018

W związku z prowadzonym monitoringiem suszy i zgodnie z raportami IUNG-PIB nr II i III na terenie województwa świętokrzyskiego wystąpiło niekorzystne zjawisko atmosferyczne -susza.Wobec powyższego przedstawiamy pakiet informacyjny dotyczy podjętych działań przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie procedur pomocowych skierowanych do producentów rolnych poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w tym suszy.

więcej

Obrazek dla news_337

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

21.06.2018

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję – wizyta w urzędzie. Od 1 czerwca mają wybór – pędzić do urzędu czy spędzić ten czas z nowym członkiem rodziny.

więcej

Obrazek dla news_334
Obrazek dla news_328

42. BUSKIE SPOTKANIA Z FOLKLOREM

24.05.2018

Maj był dla naszych zespołów śpiewaczych niezwykle pracowity. Najpierw, 5 maja w Opatowie zespoły „Zawichost” i „Linowiacy”, przygotowane przez instruktora Marię Skorupę, brały udział w eliminacjach do Buskich Spotkań z Folklorem.
W przesłuchaniach wzięło udział 42 podmioty artystyczne: zespoły śpiewacze, teatry muzyczne, kapele i soliści instrumentaliści.
Do kolejnego etapu tego prestiżowego konkursu przeszło 14 reprezentacji z naszego regionu, w tym artyści z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście- zespół „Linowiacy”.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.