Logo Miasto i Gmina Zawichost

Archiwum newsów, strona 22

Obrazek dla news_525

Wesoło, zdrowo i kolorowo!

03.06.2019

Właśnie tak było na Dniu Dziecka w Zawichoście, który odbył się 31 maja na boisku ZSiP. Tegoroczny festyn był okazją do prezentacji naszych podopiecznych. Uczestnicy imprezy  mogli usłyszeć występy  sekcji wokalnej oraz podziwiać popisy taneczne grup: „Nadzieja”, „Love Dance” i „Just Dance”.

Z niezwykłą ciekawością i podziwem najmłodsi oglądali rowerowe widowisko akrobatyczne  w wykonaniu Piotra Bielak, a później, zainspirowani wyczynami na jednośladzie, próbowali swoich sił w miasteczku rowerowym. Ciekawym doświadczeniem była możliwość obserwacji świata w alkogoglach, które ukazywały rzeczywistość z perspektywy osób nietrzeźwych uświadamiając tym samym zagrożenia w ruchu, które osoby pod wpływem alkoholu stwarzają,

 

więcej

Obrazek dla news_523

WYCIECZKA DO OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W SANDOMIERZU

03.06.2019

Woda stanowi źródło życia. Woda decyduje o jakości życia. My… – przyzwyczailiśmy się do tego, że woda jest…. Jest w zasięgu ręki… Odkręcamy tylko kurek….

        W dniu 22.05.2019 r. razem z panią M. Garbacz i panią R. Rybus uczniowie klasy VI, VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do oczyszczalni ścieków w Sandomierzu. Celem wycieczki było poznanie procesu technologicznego związanego z oczyszczaniem ścieków oraz wykorzystaniem wody i produktów odpadowych powstałych po tym procesie.

więcej

Obrazek dla news_522

II Powiatowy Konkurs Ortograficzny

03.06.2019

28. maja 2019 r. odbył się w Sandomierzu II Powiatowy Konkurs Ortograficzny, w którym wzięły udział uczennice klasy VIII naszej szkoły: Natalia Anders i Martyna Bartos. Zakwalifikowały się do kolejnego etapu tego konkursu wśród czterdziestu innych uczestników z powiatu sandomierskiego.

Uczestnicy zmierzyli się z niełatwym dyktandem, sprawdzającym znajomość reguł ortograficznych i umiejętność stosowania ich w praktyce.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 czerwca b.r. w Ratuszu Sandomierskim.

Dziewczynom gratulujemy udziału i trzymamy kciuki!

Bożena Pakos

więcej

Obrazek dla news_521

PODZIĘKOWANIE

31.05.2019

W imieniu Mieszkańców Miasta i Gminy Zawichost oraz swoim własnym serdecznie dziękuję Pani Wojewodzie Świętokrzyskiej Agacie Wojtyszek za koordynację akcji zabezpieczania naszej gminy oraz wsparcie w czasie zagrożenia powodziowego. Dziękuję także Panu Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej Piotrowi Krytusie, Strażakom z PSP, Panu płk Arturowi Barańskiemu, dowódcy 10. Świętokrzyskiej Brygady WOT, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, druhom strażakom z OSP w Zawichoście, Dziurowie i OSP z powiatu sandomierskiego za wspólną, skoordynowaną akcję przeciwpowodziową. Dzięki Waszej pracy, trwającej nieprzerwanie od czwartku do poniedziałku, dzień i noc, w zmieniających się warunkach pogodowych mogliśmy bez obaw oczekiwać na falę kulminacyjną na Wiśle. Jeszcze raz bardzo dziękuję i wyrażam uznanie dla profesjonalizmu i zaangażowania.

więcej

Obrazek dla news_519

"Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku"

29.05.2019

Świętokrzyska Izba Rolnicza w Kielcach, wzorem lat ubiegłych, organizuje XXI edycję konkursu "Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku" . Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej zadbanych, estetycznych i bezpiecznych gospodarstw rolnych.

Rolników zainteresowanych uczestnictwem w konkursie prosimy o wypełnienie deklaracji zgłoszenia udziału w konkursie (do pobrania w pok.17) i złożenia jej do dnia 10 czerwca 2019r. w Urzędzie Miasta i Gminy Zawichost, pok. nr 17.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.