Logo Miasto i Gmina Zawichost

News

News zdjęcie id 80

Jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego

09.06.2016

31 maja 2016 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście miała miejsce wyjątkowa uroczystość Złotych godów.  Postanowieniem Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy   z dnia 16 marca 2016r.  jedenastu parom z terenu Naszej Gminy zostały nadane Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. To szczególne wyróżnienie jest podziękowaniem za wytrwałość, wzajemną miłość i pokonywanie trudów dnia codziennego, to także wyraz ogromnej wdzięczności za pielęgnowanie najcenniejszych wartości i kształtowanie wzorców zachowań dla młodszego pokolenia.

Medale otrzymali:

 1. Halina i Czesław Ferensowie
 2. Jadwiga i Henryk Fularscy
 3. Stefania i Ryszard Grabowscy
 4. Zenona i Kazimierz Kielasińscy
 5. Barbara i Stanisław Kuchniakowie
 6. Zofia i Eugeniusz Mazurkiewicz
 7. Maria i Andrzej Panasiukowie
 8. Jadwiga i Aleksander Piotrowscy
 9. Teodora i Antoni Sędzielewscy
 10. Danuta i Józef Siejkowie
 11. Teresa i Aleksander Stępniowie

Aktu dekoracji dostojnych jubilatów dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Zawichost, Andrzej Wzorek oraz Sekretarz Gminy Józef Paćkowski. Oprócz medali małżonkowie otrzymali od władz gminy dyplomy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki.

Po części oficjalnej, dzięki artystycznemu widowisku przygotowanemu przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zawichoście oraz dzieci i instruktorów z M-GOK, bohaterowie jubileuszu mogli wybrać się w sentymentalną podróż do lat swej młodości.

Na koniec uroczystości był toast, słodki tort i życzenia kolejnych lat spędzonych w szczęściu, zdrowiu, wzajemnej miłości i poszanowaniu.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania  tego pięknego wydarzenia i uhonorowania naszych jubilatów składamy serdeczne podziękowania.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.