Logo Miasto i Gmina Zawichost

News

News zdjęcie id 384

MISTRZ ORTOGRAFII W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZWICHOŚCIE

23.10.2018

Martyna Bartos, uczennica klasy VIII naszej szkoły, wzięła udział w I Powiatowym Konkursie Ortograficznym, uzyskując świetny wynik – II miejsce w powiecie.

Ogółem do tego konkursu przystąpiło ponad 200 uczniów na poszczególnych etapach: szkolnym, gminnym i powiatowym. Na etapie powiatowym o palmę pierwszeństwa rywalizowało ponad 40 uczniów.

Konkurs przygotowali: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sandomierzu Wyższa Szkoła Humanistyczno-Przyrodnicza w Sandomierzu Starostwo Powiatowe w Sandomierzu Oddział Zamiejscowy Kuratorium Oświaty w Sandomierzu. Na etapie szkolnym i gminnym konkurs współorganizowali koordynatorzy.

Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Był adresowany do uczniów szkół podstawowych.

Współorganizator konkursu, Janusz Suszyna,  przyznał, że język polski do najłatwiejszych nie należy. Ponadto jest bardzo skomplikowany, co wynika m.in. z jego bogactwa. Nawiązał tym samym do treści dyktanda finałowego, „najeżonego” trudnościami ortograficznymi.

Zwycięzcy odebrali gratulacje, podziękowania i nagrody12 października 2018 r. podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej na Zamku Królewskim w Sandomierzu.

Serdecznie gratulujemy Martynie i życzymy dalszych sukcesów!

 

Autor: Bożena Pakos

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.