Logo Miasto i Gmina Zawichost

News

News zdjęcie id 281

Uroczysta inauguracja działalności klubu Senior+

19.01.2018

Uroczysta inauguracja działalności klubu Senior+

W dniu 10 stycznia odbyła się uroczysta inauguracja działalności klubu Senior + w Czyżowie Szlacheckim.

W spotkaniu które odbyło się w wyremontowanym budynku OSP, uczestniczyło blisko 50 seniorów -  mieszkańców Czyżowa Plebańskiego i Szlacheckiego,   oraz przedstawiciele samorządu :  Tomasz Huk – Przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Wzorek – Burmistrz Miasta i Gminy  Zawichost, Józef Paćkowski – Sekretarz Gminy, Ewa Kwiatkowska – kierownik OPS, Marzena Drobiazg – dyrektor ZSiP w Czyżowie Szlacheckim oraz radny Rady Miejskiej  Wit Błasiak.

Poświęcenia obiektu dokonał ks. Stanisław Gaweł - proboszcz parafii p.w. Wszystkich Świętych w Czyżowie Szlacheckim.

Podczas spotkania,  sołtys Czyżowa Szlacheckiego Małgorzata Mianowana podziękowała Burmistrzowi  oraz kierownik OPS w Zawichoście  za pozyskanie  ponad 150 000zł środków rządowych na remont i adaptacje budynku,  na potrzeby klubu Senior +.

Burmistrz podkreślił,  iż szeroko rozumiane wsparcie osób w wieku senioralnym jest jednym z jego priorytetów w obecnej kadencji, czego dowodem jest m.in. utworzenie klubu Senior + w Czyżowie,  a także planowana  w 2018r. adaptacja  kolejnych remiz OSP w Piotrowicach oraz Linowie pod tego rodzaju działalność.

Kierownik OPS w Zawichoście Ewa Kwiatkowska przedstawiła koordynatora klubu Elżbiętę Trzaska, która odpowiedzialna będzie za jego funkcjonowanie, zapraszając wspólnie z Burmistrzem wszystkich chętnych seniorów z terenu  gminy  do uczestnictwa w jego zajęciach.

Na zakończenie odbył się poczęstunek przygotowany przez mieszkańców Czyżowa, który poprzedziły występy lokalnej młodzieży oraz seniorów.

Wszystkich zainteresowanych informujemy,  iż klub Senior + w Czyżowie Szlacheckim, czynny jest cztery razy w tygodniu :

 - wtorek  w godz. 9.00 -13.00

- środa w godz. 14.00 – 18.00

- czwartek w godz. 14.00 – 18.00

- piątek w godz. 9.00 -13.00.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.