Logo Miasto i Gmina Zawichost

News

News zdjęcie id 248

Podsumowanie badań „Nie nowotworom u dzieci”

03.11.2017

W dniu 12 października  w Zawichoście z inicjatywy Burmistrza Miasta i  Gminy Zawichost gościł ambulans  Fundacji Ronalda McDonalda.

W ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Nie nowotworom u dzieci” (badania USG dla dzieci w wieku  od 9 m-cy do 6 lat) przebadano 76 dzieci, w tym 41 dziewczynki oraz 35 chłopców.

Wiek przebadanych dzieci :

-1 rok – 1 dziecko

- 2 lata – 5 dzieci

- 3 lata – 5 dzieci

- 4 lata – 3 dzieci

- 5 lat – 29 dzieci

- 6 lat – 33 dzieci.

W wyniku  badań przeprowadzanych przez lekarzy „Top Medical” sp. z o.o.  w Lublinie,  stwierdzono 30 przypadków odstępstw od normy (40%).

Po przeprowadzonych badaniach udzielono 20 porad lekarskich oraz zalecono przeprowadzenie 16 konsultacji specjalistycznych.

Gmina Zawichost zgodnie z umową trójstronną zawartą z Fundacją Ronalda McDonalda oraz Top Medical,  pokryła  wynagrodzenie dla Top Medical  w wysokości 5 244zł (69 zł za 1 badanie).

Wyrażamy podziękowania dla wolontariuszy i wolontariuszek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zawichoście  za pomoc przy obsłudze badań,    oraz  radnej Rady Miejskiej Zawichost Pani Marioli Szczęsnej  za całodniową pracę w ambulansie i czuwanie nad sprawnym i bezstresowym przebiegiem badań..

W związku z dużym zainteresowaniem badaniami,  Gmina Zawichost czyni starania o kontynuowanie akcji w przyszłym roku.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.