Logo Miasto i Gmina Zawichost

News

News zdjęcie id 168

Projekt " DZIECIĘCA PIŁKA RĘCZNA"

12.01.2017

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Zawichojskiej w Zawichoście uczestniczy  w projekcie
"DZIECIĘCA PIŁKA RĘCZNA". Na spotkaniu (konferencji) inauguracyjnym, podczas którego
nasza szkoła otrzymała sprzęt sportowy uczestniczyli Pani Dyrektor Anna Strugalska i
odpowiedzialni za realizację programu w naszej szkole: Joanna Pławiak nauczyciel edukacji
wczesnoszkolnej, Jacek Stępień nauczyciel wychowania fizycznego.

Głównym celem projektu jest wsparcie świętokrzyskich szkół w zakresie poprawy jakości zajęć wychowania fizycznego na pierwszym etapie edukacyjnym, a co za tym idzie promocja aktywności fizycznej wśród uczniów klas I-III. Nie bez znaczenia dla uczestników będzie rozwój kompetencji metodycznych nauczycieli edukacji  wczesnoszkolnej w prowadzeniu lekcji wychowania fizycznego oraz pomoc lokalnym samorządom w doposażeniu szkół w niezbędne pomoce dydaktyczne.

W oparciu o zabawy z piłkami oraz uproszczone formy gier dostosowane do możliwości małych sportowców stworzono program, czerpiąc  inspirację i wplatając w treści elementy w prostej linii wywodzące  się z piłki ręcznej, która od wielu lat prężnie rozwija się w  naszym regionie, znakomicie promując Kielce i województwo świętokrzyskie.

Każda szkoła, przystępując do Programu, otrzymała podstawowy sprzęt sportowy do prowadzenia zajęć. Nauczyciele otrzymają wsparcie metodyczne w ramach konferencji i warsztatów, a dzieci

możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach i konkursach. Na zakończenie Programu uczniowie wezmą udział w sportowej rywalizacji w ramach turniejów powiatowych. Zwieńczeniem działań będzie festyn Dziecięcej Piłki Ręcznej, który odbędzie się w Kielcach w czerwcu 2017r.

Patronat honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas.

Jacek Stępień

 

 

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.