Logo Miasto i Gmina Zawichost

NEWSY, PLUSY I MINUSY

 Niewypał w Zawichoście – 9 września - znalezienie przez mieszkańca Zawichostu  niewypału & rozsądne zachowanie i zgłoszenie tego faktu do Urzędu MiG & powiadomienie saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie & rozpoznanie niewypału & zabezpieczenie terenu przez patrol rozminowania & usunięcie pocisku artyleryjskiego o kal. 88 mm. 

    Szkoda tylko, że o tej pamiątce z II wojny światowej nie poinformował nas ten, kto ten pocisk pozostawił na granicy. Aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby ten pocisk znalazł ktoś mniej mądry i rozsądny.  

    Faktury i paragony - 11 września – zgłoszenie nowego dzikiego wysypiska & szybka reakcja pracowników Urzędu & wykonanie dokumentacji szkodliwego znaleziska, a właściwie paleniska kartonów, folii i innych opakowań oraz różnych dokumentów magiczne zniknięcie śmieci po wizji lokalnej

    Dzikie wysypiska to plaga, cieszyć może tylko to, że jako mieszkańcy przestajemy być na to obojętni, a tym samym ci co śmiecą i zatruwają środowisko przestają być anonimowi. Nowa ustawa jest bezkompromisowa i obejmuje wszystkich.  

                                                                                                           G. Połeć & M. Jęckowska 

 

   

 

 

   

 

 

 

   

 


 

  NEWSY, PLUSY I MINUSY – 2013-09-03 

Zawichojski Rok Pieszego – uzgodnienie zakresu współpracy z naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego K. Zielonką oraz Komendantem P. Gniaziem - 22 maja & włączenie się do akcji Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zakup kamizelek i opasek odblaskowych – 20 czerwca spotkanie seniorów z policjantami i prezentacja im zagrożeń będących wynikiem złej widoczności  przekazanie przez burmistrza Ośrodkowi Kultury kamizelek odblaskowych dla osób uprawiających nordic – walking – 21 czerwca oraz policji opasek odblaskowych dla pieszych – 23 czerwca & spotkanie burmistrza T. Siwka z funkcjonariuszami st. post. M. Gachem i sierż. A. Otrębską oraz dyrektorami i nowym przewoźnikiem w sprawie bezpieczeństwa podczas dowozów szkolnych - 29 sierpnia & przekazanie policji  kamizelek odblaskowych dla dzieci – 2 września wręczenie kamizelek przedszkolakom z Czyżowa, Zawichostu i Linowa przez panią sierżant oraz  dzielnicowego P. Czosnka – 2 i 3 września. 

 

            Mamy tylko nadzieję, że kamizelki i opaski odblaskowe, które wkrótce będą wręczane pieszym przez policję, będą chroniły nas i nasze dzieci, a nie wylądują w przysłowiowym koszu.                                                                                                     

 

G. Połeć & K. Stępień  

 

 

    Rok Pieszego w Gminie Zawichost- spotkanie

 

    Przedszkolaki z Zawichostu

 

    Przedszkolaki z Czyżowa Szlacheckiego

 

    Przedszkolaki z Linowa

 


 

  NEWSY, PLUSY I MINUSY - 2013-08-30 

Przebudowa szkoły w Zawichoście wraz ze zmianą sposobu użytkowania części budynku na przedszkole: trzy sale z łazienkami, szatnia, sala zabaw, osobne wejście od strony placu zabaw, podjazd dla osób niepełnosprawnych – zlecenie wykonania dokumentacji firmie Mahmoud Othmar – Dom z klasą - 30.08.2012 r. przekazanie dokumentacji  gminie - 24.12.2012 r. ( koszt29 520,00 zł ) & wstępne zabezpieczenie środków w budżecie na 2013 r. – 65 000 zł - uchwała Rady Miejskiej z 27.12.2012 r. & zwiększenie środków do poziomu 98 307 zł – uchwała Rady z 25 marca & zabezpieczenie kwoty pozwalającej na ogłoszenie przetargu - 302 000 zł – uchwała Rady z 29 lipca & ogłoszenie przetargu – 31 lipca & otwarcie 2 ofert - 16 sierpnia & wybór oferty za 208 648,52 zł (druga oferta - 293 470 zł& podpisanie przez Burmistrza umowy z firmą Usługi Remontowo – Budowlane Jakub Śliwiński - 29 sierpnia planowane zakończenie robót budowlanych - 31 października & oddanie do użytkowania - niestety dopiero ok. 30 listopada.  

                                                                                                      G. Połeć & M. Jęckowska 

 

     

 


 

  NEWSY, PLUSY I MINUSY - 2013-08-27 

Strategiczne zmiany w zawichojskiej edukacji – zero odpłatności za naukę, wychowanie i opiekę w przedszkolach – uchwała Rady Miejskiej – 29.07.2013 r.  & bezpłatna nauka j. angielskiego przez 5 dni w tygodniu ( dzieci 5 – 6 letnie ) i 3 razy w tygodniu ( dzieci 3 – 4 letnie) &bezpłatne - gimnastyka korekcyjna i zajęcia logopedyczne we wszystkich przedszkolach wydłużenie pracy przedszkola w Zawichoście do 9 godzin ( 6.30 do 15.30 ) niestety przeprowadzka przedszkola do nowej siedziby - listopad/grudzień & wydłużenie czasu pracy przedszkola w Czyżowie do 8 godzin ( 7.00 do 15.00 ) wprowadzenie od klasy czwartej szkół podstawowych obowiązkowej nauki drugiego języka ( niemieckiego) - 2 godziny tygodniowo wszystkie te zmiany przygotowane podczas wakacji i zatwierdzone decyzją burmistrza z 26 sierpnia zapewnią każdemu dziecku równy start w edukacyjny etap jego życia, niezależny od zamożności jego rodziny i miejsca zamieszkania.    

 

 

 

 

                                                                                                           G. Połeć & J. Paćkowski 

 

 

 


 

  NEWSY, PLUSY I MINUSY -2013-08-23 

   Etap I - boisko, bieżnia i skocznia z odwodnieniem przy szkole w Zawichoście & ogłoszenie przetargu - 28 czerwca otwarcie 11 ofert 15 lipca -  firmy z Warszawy, Piaseczna, Radomia, Szczecina, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Tych, Urzędowa, Ożarowa i Tarnobrzega & najtańsza oferta – 517 940,35 zł & najdroższa oferta – 838 579,58 zł & odrzucenie 3 ofert wybór  wykonawcy wezwanie go do podpisania umowy – bezskuteczne & unieważnienie przetargu, w pierwszym możliwym prawnie terminie tj. 16 sierpnia & przygotowanie nowej dokumentacji przetargowej ogłoszenie kolejnego przetargu - 21 sierpnia otwarcie ofert - 5 września & ustawa o zamówieniach publicznych to dziwna ustawa, bo jej stosowanie tak naprawdę chyba niczego dobrego nie przynosi.    

 

  

                                                                                                       G. Połeć & M. Jęckowska 

 

     

 

     

 


 

  NEWSY, PLUSY I MINUSY-2013-08-20 

Święto Plonów 2013 - ponad 30 i wiaterek & zadbany stadion & wojna z prądem M. Cieszkowskiego & małe opóźnienie & dostojna msza ze słowami Nowida - Ks. M. Telega i Ks. Sł. Kurpiński kosze piknikowe & nagrody za wieńce dla Podszyna, Linowa, Dziurowa i Zawichostu &nagroda publiczności dla Zawichostu & Jola i Grzegorz - godni starostowie & B. Gosiewska i K. Kotowski oraz inni mili goście & przemówienia bez polityki & prawie sumo & profesjonalna scena &udane minikoncerty naszych artystów & show K. Piaseckiej disco - Tarzan Boy & maraton z DJ Rafii & sprawdzona pozytywnie Agencja Art. & piątka za organizację dla Ośrodka Kultury &karetka, lekarz, policja, straż pożarna, ochrona i toalety hojni sponsorzy & prawie zero komarów dobra karkówka i zimne piwo & niestety sporo śmieci.  

 

 

 

                                                                                                                                          G. Połeć

 

   

fot. R. Gradziński

  

   

fot. M. Czajkowska-Stępień
 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.