Nowy rozdział w dziejach zawichojskiego ośrodka zdrowia

   Po intensywnych pracach modernizacyjnych ośrodek zdrowia w Zawichoście  prezentuje się odświeżony, z nowoczesnymi rozwiązaniami dedykowanymi lokalnej społeczności. We wtorek, 11 października odbyło się oficjalnie otwarcie, oddanego do użytku budynku.

   Budynek ośrodka zdrowia został wybudowany w latach 80-tych XX wieku. Budynek ma trzy kondygnacje. W przyziemiu mieści się miejska siłownia oraz siedziba Koła Wędkarskiego Zawichost. Parter budynku zajmuje NZOZ „Nasze zdrowie”, a na I piętrze znajduje się gabinet dentystyczny, gabinet medycyny pracy oraz gabinet pielęgniarki środowiskowej.

   W ramach przebudowy na I piętrze wyodrębniono i przygotowano pomieszczenia na potrzeby zakładu rehabilitacji. Inwestycja rozpoczęła się w 2018 roku, kiedy do budynku dobudowano windę. Przebudowę budynku na potrzeby powstania zakładu rehabilitacji rozpoczęto w 2021 roku, jednak po kilki miesiącach, z powodu prace zostały przerwane.  Powodem przerwania prac były błędy i braki w projekcie budowlanym, które uniemożliwiły dokończenie inwestycji i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynku. Wadliwy projekt budowlany został opracowany w 2017 roku, zanim objęłam funkcję burmistrza Zawichostu. Konieczne stało się przygotowanie nowego, prawidłowo wykonanego projektu, zawierającego między innymi uzgodniony projekt tak długo oczekiwanego zakładu rehabilitacji. W nowym projekcie budowlanym rozszerzono też znacznie zakres prac modernizacyjnych. Po sporządzeniu nowego projektu budowlanego prace kontynuowano. Wymieniono drzwi zewnętrzne, dostosowano budynek do przepisów p.poż., wymieniono kocioł gazowy, wymieniono instalacje wodną i kanalizacyjną, zmodernizowano instalację elektryczną, oświetleniową, instalację CO. Kompleksowo zmodernizowano wszystkie pomieszczenia budynku: pomalowano ściany i sufity, wymieniono posadzki oraz drzwi wewnętrzne. Wykonano także prace na zewnątrz budynku: wyremontowano schody i taras.

   Otwarcie zmodernizowanego ośrodka zdrowia w Zawichoście stanowi ważny punkt w rozwoju lokalnej infrastruktury. Jest to dowód na to, że odpowiednie planowanie, determinacja i profesjonalizm mogą przekuć wyzwania w sukces, służący dobru całej społeczności.