III Bieg Świętojański – Szczęśliwa Siódemka

   W sobotę, 24 czerwca 2023 roku w Zawichoście, odbył się pełen emocji III Bieg Świętojański Szczęśliwa Siódemka, w którym wzięło blisko 120 osób. Już od godziny 7:00 rano biuro zawodów tętniło życiem, przyjmując zgłoszenia, weryfikując uczestników oraz wydając numery startowe i pakiety.

  O godzinie 9:00 rozpoczęły się biegi dzieci i młodzieży, co przyciągnęło rzeszę rodziców i kibiców. Zawodnicy w wieku od 3 do 6 lat mieli do przebiegnięcia dystans około 100 metrów, dzieci w wieku 7-9 lat biegły około 200 metrów, natomiast dzieci w wieku 10-12 lat i młodzież 13-15 lat rywalizowały odpowiednio na dystansach około 600 i 800 metrów. Dekoracje i wręczenie nagród odbywało się tuż po zakończeniu każdego biegu, co z pewnością dodawało młodym zawodnikom motywacji.

   Główny bieg, przeprowadzony na dystansie 7 km po ulicach miasta i wzdłuż wału wiślanego, rozpoczął się o godzinie 10:00. Pięć minut później startowali zawodnicy nordic walking. Trasa, mimo swojej różnorodnej nawierzchni, była dobrze przygotowana i bezpieczna dla uczestników.

   Godzina 11:30 to czas zamknięcia trasy, na której biegacze i chodzący dali z siebie wszystko, by pokonać wyznaczony dystans. O godzinie 12:00 nastąpiło uroczyste zakończenie imprezy. Nagrody wręczała Katarzyna Kondziołka, Burmistrz Zawichostu.

   III Bieg Świętojański Szczęśliwa Siódemka był prawdziwym świętem sportu i integracji. Zarówno młodsi, jak i starsi zawodnicy pokazali swoją pasję do biegania, a całe wydarzenie przyniosło wiele pozytywnych emocji i wrażeń.

   Ten dzień nie mógłby odbyć się bez grona osób zaangażowanych w organizację. Serdecznie podziękowania kierujemy do Małgorzaty i Tomka Lasków, pełnym pasji propagatorom biegania i pomysłodawcom Biegu Świętojańskiego wolontariuszy, którzy zaangażowali się w organizację biegu, ogromne podziękowania dla: Anny Stępień, Doroty Gozdek, Małgorzaty Czajkowska, Marka Grzyba, Dominiki Jaworskiej, Anny Mazur, Katarzyny Tenderowicz, Roberta Gradzińskiego, Aradiusza Tutaka, Druhen i Druhów z OSP Zawichost i MDP Zawichost

 
  Dziękujemy również naszym sponsorom i darczyńcom, którzy ufundowali wspaniałe dodatkowe nagrody. O fotorelację z naszej trzeciej edycji biegu zadbał Robert Gradziński.