Boisko wielofunkcyjne w Czyżowie Szlacheckim zostało oficjalnie otwarte

    Przy Zespole Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim oddano do użytku nowo wybudowane, wielofunkcyjne boisko. W uroczystości wzięli udział m.in: Anna Krupka Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu, Marzena Drobiazg Dyrektor Zespołu Szkoły i Przedszkola w Zawichoście, Radni Rady Miejskiej Zawichost, sołtysi, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkoły. Poświęcenia obiektu dokonał Ks. Kan. Stanisław Gaweł Proboszcz Parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych i św. Jana Nepomucena w Czyżowie Szlacheckim.

    Nowe boisko wielofunkcyjne wraz z infrastrukturą i piłko-chwytami o wysokości 6 metrów, służyć będzie 114 uczniom ze szkoły podstawowej w Czyżowie Szlacheckim oraz mieszkańcom z terenu gminy. Mieszkańcy, dzięki nowej inwestycji sportowej, będą mogli grać w piłkę siatkową, koszykówkę, tenisa ziemnego, mini piłkę nożną, piłkę ręczną. Boisko wyposażone jest również w bieżnię prostą na 3 tory o długości 60 m.

    Całkowita kwota zadania wyniosła 806 880,00 zł, z czego 404 935,68 zł  pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i 394 564,32 zł to udział finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu „Sportowa Polska”.