Wsparcie rządowe dla Gminy Zawichost

DSC0523

   W Czyżowie Szlacheckim, w czwartek 17 czerwca, odbył się briefing prasowy z udziałem Agaty Wojtyszek Poseł na Sejm RP oraz Katarzyny Kondziołki Burmistrz Zawichostu.  Tematem spotkania były plany na dalszy rozwój gminy dzięki rządowemu wsparciu z Funduszu Inwestycji Lokalnych na rewitalizację terenów po byłym Państwowym Gospodarstwie Rolnym. Gmina Zawichost otrzymała dofinansowanie w kwocie 500 tysięcy złotych. Dzięki pozyskanym środkom wyremontowane i przebudowane zostaną drogi w Czyżowie Szlacheckim.

   Podczas spotkania burmistrz dziękowała poseł Agacie Wojtyszek za poparcie wniosku o dotację, która zostanie przeznaczona na niezbędne remonty w zakresie infrastruktury drogowej.

   – Bardzo się cieszę z tego rozdania środków rządowych, ponieważ to oznacza, że pan premier wsłuchał się w moje prośby i gmina Zawichost oraz kilka innych z naszego województwa otrzymały te pieniądze – powiedziała poseł Agata Wojtyszek. 

  W spotkaniu uczestniczyli także miejscy radni: Małgorzata Mianowana oraz Wit Błasiak, którzy podkreślali ogromną potrzebę remontów dróg – również tych dojazdowych do pól. Burmistrz Katarzyna Kondziołka, dziękując za pomoc obecnym na spotkaniu radnym,  wspomniała również o ich dużym zaangażowaniu i wkładzie w pracę nad tworzeniem wniosku o dofinansowanie.