Konkurs na „Wiosenną Marzannę” rozstrzygnięty

    19 marca 2021 roku w Parku Etnograficznym „Pod Kogutem” w Dąbiu został rozstrzygnięty konkurs na „Wiosenną Marzannę”- edycja IV, organizowany przez: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście, Park Etnograficzny „Pod Kogutem” w Dąbiu oraz Fundację „Dla Pokoleń” Oddział Świętokrzyski w Dąbiu.
    W tym roku uczestnicy zgłosili 9 prac, wszystkie zostały wykonane zgodnie z regulaminem. Jury w składzie: Patrycja Sus-Lutyńska, Małgorzata Czajkowska oraz Edyta Kędziora, kierując się estetyką, kreatywnością i różnorodnością użytych materiałów przyznało: I miejsce dla Emilii, Mai i Leny Wójcik, II miejsce zajęli: Milena i Kacper Młodożeńcy, natomiast III miejsce przyznano równorzędnie: Wiktorowi Szkiełce oraz Martynie i Tymonowi Młodożeńcom. Wyróżnienia otrzymali: Blanka Woźniak oraz Bartosz Popenda reprezentujący Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zawichoście. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze oraz nagrody rzeczowe, które w tym roku poza organizatorami, ufundowała również Katarzyna Kondziołka- burmistrz Zawichostu.
     Po części oficjalnej wykonawcy prac konkursowych oraz goście – w barwnym korowodzie, przeszli nad Czyżówkę. Marzanny zgodnie z tradycją zostały spalone oraz zatopione w nurcie rzeki. W imieniu organizatorów dziękujemy Wszystkim za pogodne spotkanie, Pani burmistrz Katarzynie Kondziołce za przybycie i wsparcie konkursu, uczestnikom oraz opiekunom artystycznym za zaangażowanie, rodzicom za pomoc w wykonaniu tradycyjnych zimowych kukieł, Małgorzacie Czajkowskiej za udział w pracach jury.
Mamy nadzieję, że zima odeszła od nas na dobre.
 
Tekst: Edyta Kędziora
Foto: Bożena Nierubiec