Zawichojska Strażnica OSP doczeka się remontu

    Zabytkowy budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawichoście przejdzie kompleksowy remont. Umowę z wykonawcą robót remontowych – firmą WODEX podpisały, w środę 23 września br., burmistrz Katarzyna Kondziołka oraz skarbnik miasta Barbara Wójcik.

   Budynek bez toalet, w złym stanie technicznym, bez zaplecza, po wielu latach doczeka się modernizacji. Zostaną wymienione m.in.: stolarka okienna, dach, natomiast w głównej sali wyeksponowane będą belki podtrzymujące sklepienie. Parking przed remizą zyska nową nawierzchnię. Pieniądze na adaptację pomieszczenia, czyli 240 tys. zł, zawichojski magistrat pozyskał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Całość inwestycji wyniesie blisko 0,5 mln zł. Jak podkreśla burmistrz Zawichostu Katarzyna Kondziołka, to bardzo ważna inwestycja dla miasta i jego mieszkańców. 

    Po remoncie obiekt ma pełnić funkcję konferencyjną, widowiskowo – kulturalną. Dodatkowa sala, w której będą odbywać się spotkania zawichojskich druhów, spektakle, koncerty znacznie ułatwi kwestie związane z organizacją tego typu wydarzeń w mieście. Modernizacja zabytkowego obiektu, tak by nie utracił swojego historycznego charakteru – jak podkreśliła burmistrz Katarzyna Kondziołka – to nie lada wyzwanie dla projektantów i samorządu. 


DSC0238