TU#programujeMY ZSiP w Zawichoście

opy
opy

Tu#programujeMY


Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do innowacyjnego projektu  Tu#programujeMY, realizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji w partnerstwie z Fundacją Girls Code Fun.

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych i medialnych, w szczególności z zakresu nauki i nauczania programowania nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniów kl. 1-3 publicznych Szkół Podstawowych z woj. świętokrzyskiego.

Dzięki realizacji projektu uczniowie klas 1-3 mają możliwość nauki podstaw programowania, poznania języka programowania i rozwoju umiejętności cyfrowych w praktyce, które będą procentować na przyszłość  w takich dziedzinach, jak robotyka, inżynieria.  Narzędziem do nauki programowania są innowacyjne roboty DASH.

W ramach  projektu uczniowie pojadą na wycieczkę do Kielc, do Akademii „Piękny Umysł” w celu bliższego poznania zasad programowania i zabawy z robotami.

Mariola Garbacz