W urzędzie miasta w Zawichoście powstanie dom pomocy dla seniorów- Radio Kielce 27.01.2020

5678
5678

W Zawichoście powstanie dzienny dom pomocy dla seniorów, którzy sami nie są w stanie poradzić sobie w życiu codziennym. Podopieczni tej placówki będą dowożeni i odwożeni do domu.

Na miejscu pracować będą: lekarz, pielęgniarka, rehabilitant oraz opiekunowie, którzy zadbają też o to, aby seniorzy spędzali czas w sposób atrakcyjny – powiedziała burmistrz Zawichostu Katarzyna Kondziołka.

Dodała, że na potrzeby domu dziennego pobytu dla seniorów zostanie zaadaptowany parter budynku urzędu miasta. To dlatego, że gmina nie chce wchodzić w dodatkowe koszty i budować nowego obiektu, natomiast sama nie jest w posiadaniu budynku, który mógłby zostać przeznaczony na działalność domu. W urzędzie miejskim jest na tyle miejsca, że zmieści się tam również nowa placówka. Dom dziennego pobytu będzie mieć odrębne wejście. Przyjmie 15 osób.

– To bardzo ważna forma pomocy nie tylko dla seniorów, ale i dla ich rodzin, ponieważ jest wiele przypadków, gdy bliscy nie mogą opiekować się starszymi członkami rodzin, a nie chcą oddawać ich do domu pomocy społecznej. To będzie wyjście naprzeciw takim problemom – dodała burmistrz.

Pieniądze na adaptację i wyposażenie domu dziennego pobytu dla seniorów pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego. To kwota prawie miliona zł. W marcu rozpocznie się rekrutacja. Głównymi kryteriami będzie stan zdrowia danej osoby oraz dochody.

Dzienny dom pobytu dla seniorów rozpocznie swoją działalność w maju tego roku.

Odnośnik od artykułu>>>