„Wygoda dla każdego”

11
11

W 2019 r. Kółko Rolnicze w Wygodzie zrealizowało projekt pt.: „Wygoda dla każdego” który został sfinansowany ze środków Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego w ramach II edycji programu grantowego „Moja Mała Ojczyzna”. Z otrzymanego grantu o wartości 19.900,00 zł wykonano plac zabaw dla dzieci, który składa się m. in. z dwóch bujaków, huśtawki podwójnej, huśtawki ważki, zestawu zabawowego. W pobliżu placu zabaw zamontowano tablicę promocyjną, która informuje skąd środki na plac zabaw zostały pozyskane.

Powstanie placu zabaw przyczyniło się do tego, że dzieci wolny czas spędzają aktywnie na świeżym powietrzu a nie przed komputerem czy telewizorem. W okresie wakacji plac jest chętnie odwiedzany także przez dzieci z pobliskich miejscowości.

Podczas uroczystego otwarcia placu zabaw, którego dokonali prezes Kółka Rolniczego w Wygodzie Robert Dziuba wraz z sołtysem Katarzyną Cieszkowską, dzieci aktywnie i wesoło spędziły czas biorąc udział m. in. w konkursach i zabawach przygotowanych przez organizatorów.

Oprócz utworzenia placu zabaw, realizacja projektu pozwoliła zintegrować mieszkańców Wygody, ponieważ bardzo dużo robót wykonywaliśmy we własnym zakresie, jedynie montaż placu zabaw odbył się przez producenta.

Reszta prac, w tym późniejsze uporządkowanie terenu, to praca społeczna mieszkańców Wygody za co serdecznie wszystkim dziękujemy. Bez wspólnego wysiłku nie udało by się nam tyle wykonać.